Примула — це трав'яниста багаторічна рослина з розеткою лопатево-зубчастих листків та безлистою квітконіжкою, що несе трубчасті. різноманітного забарвлення квітки, зібрані в парасольки. У природній флорі зустрічаються 600 видів, для вирощування в горщиках з них використовують декілька.


    Найпоширеніша примула оберненоконічна великоквіткова гігантська (P. obconica grandiflora gifantea). Від схпещування цього виду з іншими і в межах самого вижу одержано багато садових гібридів і сортів.

    Листки розеткові. зелені, овальні, біля основи виїмчасті, з дрібнозубчастими краями і дрібним опушенням знизу. квітки червоні, рожеві або фіолетові, пелюстки віночка на верхівці мають характерну виїмку. Цвітіння рясне і тривале, одне суцвіття цвіте протягом 45-65днів. До умов вирощування невибагливі.


    Примула мальвоподібна (P. malacoides Franch).

    Листки яйцеподібної форми, світло-зелені, з нижньої сторони опушені. квітки численні, різноманітного забарвлення, зібрані у 7-8 кілець. на кожному стеблі до 40 квіток різноманітного забарвлення. сорти цього виду широко використовують на зріз завдяки тому, що квітки зберігають декоративність у воді до двох тижнів.


    Рримула китайська (P. chinensis Sabine).

    Листки овально-видовжені з зубчастими краями, опушені з нижньої сторони. Квітки білого, рожевого або червоного кольору. зібрані в кільце на міцній квітконіжці, пелюстки оторочені, з виїмкою на вершечку.


    Культивують також деякі інші види.


    Розмножують примули в основному насінням, особливо в промисловому виробництві (горщечкова культура), а також живцюванням, діленням куща, паростками.